OCTAGON SF 8008 4K UHD

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od mmiriboy »

Súhlasím z "VTronik", občas sa stane, že aj ja narazím na nejaký "neštandartný" mkv súbor, ale keď ho "otestujem" následne cez android stb a nejde ani tam korektne, tak chyba nie je u mňa. Proste ten mkv súbor je naprd urobený (niekedy ešte sa dá prekonvertovať v PC, ale zvyčajne to už neriešim a stiahnem iný).
Ale aby nešiel žiaden mkv, či ts súbor, tak to je podľa mňa už sw chyba. Proste treba vyskúšať inú verziu image.
Inak, aj keď mám skoro všetky stb kúpené cez Ellano.sk, tak na žiadnom z nich nepoužívam ich upravené a nakonfigurované image. Vždy som inštaloval na každom mojom stb čisté image a následne si ho nastavil a pluginmi doplnil podľa svojich potrieb.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
rudich
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 295
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od rudich »

OpenPLi 9.0
3.png
po vložení usb s filmom mkv.
4.png
po stlačení Playlist + ok a film sa prehráva
5.png
Exit pre ukončenie.
Xtrend,Gigablue,Dm900
fevlad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 18.srpen 2012 - 8:43

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od fevlad »

ahoj aku appku na DO pre SF 8008? dakujem
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

Napr. DreamDroid
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: SAPRO 5,8

Příspěvek od rempo »

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat mám naistalovaný SAPRO 5,8 a přijímač mám Octagon SF 8008 při aktualizaci software - aktualizace seznamy mi to hlásí 327doplňků.
Jak mám provést aktualizaci doplňků v online se mi nechce pokračovat jelikož tam je hodně doplňků a tak se chci zeptat jak mám udělat kontrolu přes flash když to ovladačem potvrdím, tak se dostanu Správce flash-openATV a tam je 7,3 a pod tím je např. 26.11. mmc.zip. Přes tento soubor to mám udělat a pokud ano neztratí se mi nic v naistalovaném Sapro5,8 bude se muset udělat např. nové nastavení např. u Archivu CZSK a nebo bude vše ponechané jako před aktualizací. Děkuji
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: SAPRO 5,8

Příspěvek od VTronik »

rempo píše:Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat mám naistalovaný SAPRO 5,8 a přijímač mám Octagon SF 8008 při aktualizaci software - aktualizace seznamy mi to hlásí 327doplňků.
Jak mám provést aktualizaci doplňků v online se mi nechce pokračovat jelikož tam je hodně doplňků a tak se chci zeptat jak mám udělat kontrolu přes flash když to ovladačem potvrdím, tak se dostanu Správce flash-openATV a tam je 7,3 a pod tím je např. 26.11. mmc.zip. Přes tento soubor to mám udělat a pokud ano neztratí se mi nic v naistalovaném Sapro5,8 bude se muset udělat např. nové nastavení např. u Archivu CZSK a nebo bude vše ponechané jako před aktualizací. Děkuji
Než začneš cokoliv aktualizovat, udělej si kompletní zálohu image na USB flash. Pokud by se aktualizace z jakýchkoliv důvodů nezdařila, můžeš se vrátit přes tuto zálohu k původnímu softwaru, co máš teď v boxu.
Jinak vlastní aktualizaci udělej, jak píše výše Ostrovid, nedělej instalaci nové, ta ti vše přepíše včetně nastavení.
Kompletní záloha image je u OpenATV dostupná přes modré tlačítko -> Spáva software -> Zálohovat image.
Aktualizace stávajícího software je u OpenATV dostupná přes modré tlačítko -> Správa software -> Aktualizace software.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
gchevalier
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 244
Registrován: 30.prosinec 2018 - 10:56

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od gchevalier »

pre zopakovanie,
ak je v názve súboru mmc resp. multiboot tak je to image určené pre multiboot a inštaluje sa z funkčného enigma2 systému
je možné, že pri inštalácii sa systém opýta, do ktorého slotu sa má mmc image inštalovať (sloty 1-4), potom sa určuje aj z ktorého slotu sa má bootovať

v obsahu súboru sú väčšinou: imageversion, kernel.bin, rootfs.tar.bz2

druhá možnosť je image určené nie pre multiboot, jeho obsahom je napr. apploader.bin, bootargs.bin, fastboot.bin, usb_update.bin
ten sa inštaluje vypnutím prijímača, a štartom pri zatlačenom power,

takže kľudne sa to dá spraviť tak že v slote_1 bude systém ktorý sa nebude aktualizovať, do slotu_2 sa obnoví záloha zo slotu _1 a tá sa môže testovať/aktualizovať a v prípade potreby sa vráti bootovanie na slot_1
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od rempo »

Děkuji za info a jenom se zeptám , nedělal jsem to už dlouho , tak se raději zeptám mám program DCC-E2 a přes Telnet bych to mohl udělat? Pokud ano, tak tyto 2 příkazy napíšu - zadám najednou pod sebe? Nebo každý vzvlášť to přesně nevím jak se zadává.
Dál se zeptám ikdyž mám v Octagonu SF 8008 softwer SAPRO 8,5 tak by tam vše mělo zůstat jako před tím včetně nastavení?
Děkuji za případnou odpověď a zdraví Pepa.
Ostrovid píše:Skus sa pripojit k boxu napriklad cez Putty a pouzit klasicke prikazy:
opkg update
opkg upgrade
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

Ano, lze to udělat i přes okno terminálu v DCC. Jako jednodušší se mi zdá otevřít si okno terminálu přímo ve webovém rozhraní boxu, ale na výsledek to nemá vliv.
Zadáš první příkaz, dáš ENTER a uvidíš průběh vykonání prvního příkazu v okně terminálu (update feedů). Obdobně zadáš druhý příkaz (upgrade instalovaných součástí). Je to pouze aktualizace image v boxu, takže nastavení zůstanou zachována včetně nainstalovaných pluginů. Po provedení aktualizace je potřeba provést restart boxu.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od slax78 »

Ale však v tom Putty musíš zadať typ protokolu akým chcem komunikovať s boxom . Tak nech zvolí Telnet alebo SSH.
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od slax78 »

cim ho mylim ?
A preco SSH? Tie prikazy ktore opisujes idu normlne aj v Telnete (aj cez Putty).
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od rempo »

Děkuji Vám všem za radu nakonec se to povedlo přes Telnet a uvedené příkazy ale až na podruhé zadal jsem opkg update projelo to a zastavilo a já zadal opkg upgrade a nic tak jsem ještě asi 2x odpálil enter a vše potom projelo.
Stáhnul jsem si program Putty a také to zkoušel IP adresou jsem se přihlásil, tak jak poslal obrázek Ostrovid dle toho obrázku, ale chtělo to po mně nějaké heslo - myslel jsem do Octagonu ale nešlo to napsat takže by mně zajímalo, kde jsem udělal chybu přes to Putty , abych to příště mohl vyzkoušet. Jinak moc díky.
Uživatelský avatar
Ostrovid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: 08.červen 2023 - 12:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Ostrovid »

slax78 píše:cim ho mylim ?
A preco SSH? Tie prikazy ktore opisujes idu normlne aj v Telnete (aj cez Putty).
By si sa cudoval ze nie vzdy. Aj minule v OpenATV bola velka aktualizacia ktora aktualizovala aj telnetd a pri jej aplikacii v telnete tvrdo ukoncila spojenie a dalsie veci uz neprebehli. Cize si MUSEL pouzit Putty a SSH kde to zbehlo cele OK. :wink:
Naposledy upravil(a) Ostrovid dne 02.prosinec 2023 - 18:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

rempo
Zadáš meno:root a heslo naťukáš normálne na klávesnici a dáš enter.
Ten zelený kurzor pri zadávaní hesla sa nehýbe preto ta to mýli.
Prihlásenie cez Putty telnet/SSH.
telnet1.png
telnet2.png
SSH
SSH
1.png (5.76 KiB) Zobrazeno 1433 x
SSH
SSH
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
vlada
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 121
Registrován: 18.březen 2006 - 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od vlada »

Pepo, jednoduše a spolehlivě přes webové rozhraní Octagonu... :)
rempo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: 10.únor 2009 - 20:36

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od rempo »

Děkuji moc za perfektní vysvětlení programu PUTTY. Dnes jsem měl při aktualizaci image SAPRA 8,5 - 84 doplňků ale nevím z jakého důvodu mi to hlásí že aktualizace přes web je zakázána a svítí červený semafor. Aktualizace se načtou , ale nelze ničím aktualizovat jelikož aktualiz.je zakázaná.Tak jsem vyzkoušel PUTTY spojil jsem se a proběhlo opkg update a opkg upgrade už neproběhlo. Včera se někde stala chyba jak jsem dělal tu velkou aktualizaci přes DCC - E2 telnet. Počkám až bude nová verze Sapro 8,6 jelikož mi vše funguje a při vymazání SAPRA 8,5 bych vše znovu musel obnovovat.
Uživatelský avatar
Ostrovid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: 08.červen 2023 - 12:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Ostrovid »

Cerveny semafor svieti ked server pre aktualizacie nie je z nejakeho dovodu funkcny, pockaj nejakych cas (par hodin) a potom to skus znovu.
Co sa tyka tej velkej aktualizacii cez DCC a Telnet, pisal som tu aby ste to nerobili cez Telnet ale aj tak ste nepocuvali takze za mna, TAK VAM TREBA a snad vas to do buducna nauci citat a pocuvat co vam kto pise a radi.
Uživatelský avatar
9000peter
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1819
Registrován: 15.listopad 2008 - 11:35
satelitni prijimac: v podpise
Bydliště: Lednicke Rovne

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od 9000peter »

Veru tak momentálne svieti feed openatv na červeno.
Přílohy
1_0_1_3CF2_C95_3_EB0000_0_0_0_20231203144813.jpg
OCTAGON SF 4008 E2 4K UHD &
LCD4Linux Samsung SPF-107H
TV Panasonic TX-58GX810E
AU Yamaha + Magnat + Koda

KukajseM
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od VTronik »

Ostrovid píše:Cerveny semafor svieti ked server pre aktualizacie nie je z nejakeho dovodu funkcny, pockaj nejakych cas (par hodin) a potom to skus znovu.
Co sa tyka tej velkej aktualizacii cez DCC a Telnet, pisal som tu aby ste to nerobili cez Telnet ale aj tak ste nepocuvali takze za mna, TAK VAM TREBA a snad vas to do buducna nauci citat a pocuvat co vam kto pise a radi.
Nešiř tu fámy, že aktualizace přes telnet není možná. Není to pravda. To, že se zrovna v určitém seznamu balíčků aktualizoval i telned a způsobilo to předčasné ukončení zobrazení načítání aktualizací nezpůsobuje žádný další nebo jiný problém. Stačí nechat box chvíli v klidu a potom normální restart stejně jako po každé jiné aktualizaci. Stejný problém může principiálně nastat i přes ssh, když se bude zrovna aktualizovat ssh. Jaký je v tom rozdíl? Žádný.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
Ostrovid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 160
Registrován: 08.červen 2023 - 12:16

Re: OCTAGON SF 8008 4K UHD

Příspěvek od Ostrovid »

Ja som nikde nepisal ze aktualizacia cez telnet nie je mozna, ja som radil pouzit Putty v spojitosti problemu s mnozstvom updatov pri aktualizacii image Sapro 5.8. Nie si vobec v kontexte k comu som to pisal o Telnete a Putty a nemas o tom ani sajn (co som si u teba uz vsimol, ze to tak je asi vzdy) takze za mna mas za toto tvoje klamstvo a taranie akorat vztyceny prostrednik. Ten kontext je spominany tu vyvojarom OpenATV teamu s nickom Captain a dalsimi ludmi ktory jasne radia v takychto pripadoch pouzit Putty a nie Telnet.
Ale kludne v tom mozes pokracovat, ako zabavka sa to dobre cita. :P :D

Takze na zaver odomna k tejto teme, moja ucta.
:poklona:
Odpovědět

Zpět na „Octagon SF8008 4K UHD“